Fotografia reklamowa

Żyjemy w erze obrazu. Jedna sekunda spojrzenia na zdjęcie danego przedmiotu więcej powie nam o nim niż długi opis. Oczywiście świat reklamy korzysta z mocy fotografii. Około osiemdziesiąt procent wszystkich reklam używa fotografii. Większość reklam w współczesnych czasach składa się z kilku słów i oszałamiającego obrazu, który powinien przyciągnąć uwagę widza. Kupują oczy. Profesjonalny fotograf reklamowy wydobędzie nawet subtelne piękno danego produktu na światło dzienne. Do tego potrzebna jest wrażliwość. Fotografa reklamowego musi cechować najwyższa jakość techniczna oraz umiejętność tworzenia arcydzieła z czegoś prostego. Fotografia reklamowa bywa sztuką.

Fotografia reklamowa to niewątpliwie jedna spośród najbardziej konkurencyjnych form fotografii. Wynika to raczej z faktu, iż można zarobić dużo więcej pieniędzy niż w wszystkim innym aspekcie branży fotograficznej.

Każdego dnia firmy płacą miliony dolarów za reklamy; z jednym celem – sprzedać swój produkt. Firmy chcą powiedzieć czytelnikowi, iż ich wynik jest najlepszy – dlatego musisz być w bycie to dopasować.

Żeby zostać fotografem reklamowym, należy najpierw zrozumieć rynek oraz zrozumieć, czego szuka klient. Najlepszym sposobem na zrozumienie owego jest wzięcie magazynu i przyjrzenie się reklamom. Przestudiuj każdy obraz. Przyjrzyj się obrazom, które widzisz na billboardach lub obrazach używanych do reklamowania filmów.

Jeśli jesteś zainteresowany robieniem zdjęć na potrzeby rynku reklamowego, pierwszym zadaniem jest stworzenie własnego domowego studia. To potrafi stanowić idealne miejsce do ćwiczeń. Możesz sfotografować każdą rzecz w Twoim domu. Zacznij od kilku szklanek. Ale pamiętaj, iż nie starasz się, żeby okulary wyglądały ładnie – próbujesz je sprzedać.

Drugą rzeczą, której potrzebujesz, jest aparat wielkoformatowy. Kup całą gamę najlepszych soczewek. Film slajdów to najidealniejszy wybór do fotografii reklamowej. Klient może chcieć powiększyć obrazy do rozmiaru billboardu.

Najważniejszą rzeczą na starcie jest wykonanie portfolio swojej pracy. Można to wysłać do agencji reklamowych lub pokazać bezpośrednio firmie. Zawsze miej kilka kopii w trybie gotowości. Stwórz także stronę internetową.

Konkurencja na rynku fotografów reklamowych jest ogromna. Żeby działać w tej dziedzinie trzeba przede wszystkim kochać tą pracę. Tylko miłość da Tobie na tyle siły by próbować zaistnieć na tym rynku.