Dwa sposoby na zwiększenie ruchu na stronie – marketing wirusowy i publikowanie artykułów

Marketing wirusowy

Świat wyszukiwarek staje się bardziej konkurencyjny, a walka o ruch w sieci zaostrza się, więc właściciele stron WWW szukają innych środków i metod przyciągania internautów.

Koncepcja marketingu wirusowego oferuje właścicielom i menadżerom witryn realną możliwość przyciągnięcia nowych i niewyobrażalnych ilości i typów odwiedzających przy stosunkowo niewielkich nakładach inwestycyjnych.

Koncepcja jest względnie prosta. Powstaje zdjęcie lub film, który spodoba się określonej grupie docelowej, a media są następnie rozpowszechniane na wielu kluczowych stronach internetowych. Należą do nich YouTube dla filmów i Flickr dla zdjęć.

Ten proces nazywa się siewem wirusowym i przedstawia początkowy wysiłek wymagany do rozpoczęcia toczenia piłki. Teoretycznie, gdy filmy wideo pojawią się na arenie publicznej i przypominają wirus biologiczny, rozprzestrzeniają się wśród społeczności pocztą pantoflową, pocztą e-mail i publikowane w witrynach innych osób za pośrednictwem łatwo dostępnych do pobrania odtwarzaczy, które są łatwo osadzane w większości witryn internetowych.

Publikowanie artykułów

Jednym ze sposobów kierowania ruchu do Twojej witryny internetowej jest publikowanie artykułów w specjalnie do tego przeznaczonych serwisach.

Jeśli masz witrynę internetową lub produkt internetowy, który chcesz reklamować, tak rozumiany marketing artykułów może Ci pomóc na wielu frontach. Nie tylko przekieruje ruch bezpośrednio do Twojej witryny internetowej, ale także pomoże Twojej witrynie uzyskać wysoką pozycję w rankingu wśród wyszukiwarek.

Działa to w następujący sposób. Tworzysz artykuł, który jest powiązany z Twoją witryną lub produktem i przesyłasz go do wielu witryn internetowych zwanych które umożliwiają publikacje artykułów. Jeżeli twój artykuł zostanie opublikowany to istnieje prawdopodobieństwo, że wiele osób opublikuje go na swojej stronie internetowej. Przy twoim artykule – z reguły pod nim, zostawiasz swoje dane i link do swojej strony internetowej. Daje to dwie korzyści – po pierwsze czytelnicy artykułu mogą przez link wejść na twoją stronę, czyli mamy bezpośredni ruch. Po drugie, linki prowadzące do twojej witryny potencjalnie mogą podnieść jej pozycje w wyszukiwarce Google.

Pisz o tym co związane jest z twoja ofertą

Ważne, żeby tekst był związany z tym co proponujesz na swojej stronie internetowej. Wówczas jest duże prawdopodobieństwo, że będą na nią wchodziły osoby zainteresowane twoja ofertą.